З початку заснування Фонду АІК його пріоритетом було і залишається - надання допомоги людям з інвалідністю в отриманні знань та навичок, необхідних для саморозвитку, працевлаштування, самозайнятості. Й для цього нами використовуються різні форми та напрямки діяльності.

З початку роботи АІК до 2014 року були реалізовані такі проєкти, як:

  • дистанційна школа АІК;
  • Школа успішних тестувальників;
  • ІТ-шанс для працевлаштування людей з інвалідністю.

2014 - 2016

В партнерстві з Фондом Східна Європа, за фінансової підтримки британської організації World Jewish Rekief, АІК реалізував проєкт “Кожен має право на працю”. Метою проєкту було створення ефективного механізму для дистанційного навчання та подальшого працевлаштування людей з інвалідністю. В межах проєкту було розроблено та протестовано пілотний курс з найпоширеніших ІТ-спеціальностей, зокрема, комп’ютерна грамотність, HTML, CSS, Python, Java SE. За результатами національного конкурсу набрано пілотну групу зі 140 студентів із числа людей з інвалідністю, які проходили дистанційне навчання.

2016

АІК за фінансової підтримки Посольства США в Україні реалізував проєкт «Безкоштовне вивчення англійської мови онлайн для людей із інвалідністю». Для участі у проекті шляхом відкритого конкурсу було відібрано 20 молодих людей з фізичною інвалідністю. Окрім Києва, даний проект також охоплював такі міста, як Одеса, Полтава та Ужгород. Програма передбачала заняття англійською мовою в режимі онлайн двічі на тиждень і один раз на тиждень заняття face-to-face з учителем англійської мови. Проект тривав упродовж 10 місяців.

2017-2020

З 2017 року в співпраці з ІТ-фахівцями реалізується проєкт Be QA Today, який дає можливість людям з фізичною інвалідністю (що мають тяжкі форми захворювань або травми 1,2 та 3 груп інвалідності) отримати безкоштовну освіту та базові знання за спеціалізацією “тестування програмного забезпечення” (Software Testing) та допомогти зі стажуванням у ІТ компаніях України або freelance. Проєкт має на меті випуск висококваліфікованих спеціалістів.

За чотири роки проєкту близько 1 500 чоловік зареєструвалися та пройшли навчання в Be QA Today. Детальніше про проєкт та умови навчання можна переглянути тут beqatoday.com

Проєкт продовжує реалізовуватися силами ІТ фахівців. Наразі, Фонд АІК підтримує проєкт лише в якості інформаційних партнерів.

2021 Фонд АІК організовує онлайн-заходи із залученням експертів і фахівців з навчання та працевлаштування. Вебінари, зустрічі, лекції спрямовані на:
  • підтримку людей з інвалідністю в отриманні основної та/або додаткової освіти;
  • сприяння в працевлаштуванні під час зустрічей із потенційними працедавцями, анонсуванні вакансій;
  • допомогу в підготовці до співбесід, оформленні документів, необхідніх для пошуку роботи та для працевлаштування.

Більше 2 тис осіб змогли скористатися послугами та підтримкою Фонду в 2021 році.

Якщо ви маєте пропозицію щодо організації навчальних курсів чи готові підтримати навчання фінансово, пишіть на адресу Фонду aikfound@gmail.com

безкоштовна  освіта для людей з інвалідністю