Знайти роботу може кожен: про мотиваційний вечір «Люди з НЕобмеженими можливостями»

Нещодавно, 31 січня 2017 року, у Національному музеї Тараса Шевченка відбувся мотиваційний вечір «Люди з НЕобмеженими можливостями» – вечір натхнення і неймовірної сили духу. Цей захід був таким собі нетиповим підбиттям підсумків одного з етапів роботи проекту «Працевлаштування людей з інвалідністю», організованого завдяки співпраці громадської організації “Центр зайнятості Вільних людей” і благодійного фонду “АІК” (aik.ua) та фінансовій підтримці USAID – UCBI Українська ініціатива зміцнення громадської довіри.

Сам проект презентувала координатор Центру зайнятості Вільних людей Марина Лебідь. Вона наголосила, що найосновніше у цій співпраці багатьох людей – це глобальне створення рівних можливостей для професійної реалізації людей з інвалідністю.

Протягом двох місяців 25 людей з інвалідністю були клієнтами у 25 кар’єрних консультантів: навчалися усвідомленому, ефективному пошуку роботи. Як правильно складати професійне резюме, писати яскравий супровідний лист та успішно проходити співбесіду? Яким повинен бути алгоритм ефективного працевлаштування? На ці та на багато інших важливих запитань намагалися знайти відповіді HR-спеціалісти разом зі своїми клієнтами. На мотиваційному вечорі враженнями про свою роботу поділилися як кар’єрні консультанти (Марина Гоголь та Домініка Іванова), так і їхні клієнти з інвалідністю, що брали участь у проекті (філолог та майбутній правник Леоніда Пономарьова, архітектор Олексій Нашивочніков, філолог Наталія Мітяєва та інші). Відбулася цікава, дуже захоплива дискусія «Можливості є, головне їх побачити», яку модерував неперевершений майстер своєї справи – керівник студії соціальних технологій «Garnet» Руслан Бахтиєв. Про те, що і в Україні можливе «інклюзивне працевлаштування», розповіли представники BritishCouncilUkraine і IBM Ukraine на прикладі своїх компаній. Особистим досвідом, як досягти успіху, незважаючи на інвалідність, поділилися дівчина-політик Марія Нікітіна та адвокат, якого носять на руках, вільний журналіст Наталія Мороцька (Крук). Неоціненну пораду для тих, хто ще у пошуку роботи чи має певні сумніви, дала Наталя: «Доведіть, що ви можете! І у вас повірять».

Упродовж дискусії торкалися різних проблем працевлаштування людей з інвалідністю в Україні. Роботодавцітакож запропонували вакансії.

Як узагальнення усього диспуту «Можливості є, головне їх побачити», в якому брали участь майже усі учасники мотиваційного вечора, стала «Стіна натхнення». Художник Ігор Заболотний зі своїми помічниками в режимі реального часу розписував «стіну» словами натхнення, підтримки та мотивації, які так необхідні особливо тим, хто ще «у пошуку себе і своєї роботи».

Цей проект є одним із етапів руйнування давно вже складених у суспільстві стереотипів стосовно людей з інвалідністю. Незалежно від того, чи є інвалідність, чи її немає, будь-хто може бути добрим працівником, фахівцем у тій чи іншій обраній ним сфері, може бути успішною, вільною людиною! Задля цього і був проведений цей мотиваційний вечір-натхнення «Люди з Необмеженими можливостями», який, як сказала президент БФ «АІК» Юлія Ресенчук, є «знаковою подією для поширення позитивного образу людини з інвалідністюта популяризації інклюзії і незалежного життя осіб з інвалідністю».