Знайомство з аіківцями. Анастасія Стельмах

Продовжуємо знайомство з людьми, яких ми самі ж із любов’ю називаємо «аіківцями». Це ті люди, які працюють в Благодійному фонді АІК, допомагаючи людям з інвалідністю. 

І сьогодні настав час розповісти про Анастасію Стельмах, яка у Фонді займається технічною підтримкою сайтів. Ми навіть не уявляємо, як би справилися без неї з тими технічними викликами, що регулярно підкидає сайт, інтернет! І при цьому вона знаходить час, щоб допомогти та проконсультувати з питань функціонування сайтів тих людям з інвалідністю, які тільки починають освоювати цей напрямок діяльності і звертаються з питаннями до Фонду!

Навіть після важких тренувань Настя завжди усміхається
Навіть після важких тренувань Настя завжди усміхається

А ще вона професійна спортсменка: її вибір – боча (параолімпійський вид спорту – прим.). Настя має 7 золотих, 10 срібних та 4 бронзові медалі. Цьогоріч вона стала чемпіонкою Києва.

Вона – неймовірна! Її усмішка щира й не усміхнутися їй у відповідь просто не можливо. 

Але як вона з’явилася у Фонді?

Ось що розповідає вона сама:

-Моє знайомство із засновником фонду Євгеном Манукало відбулося ще в дитинстві, в санаторії, де він пригощав мене смаколиками. А якщо серйозно, то з фондом АІК, або з Благодійним фондом розвитку комп'ютерних та інформаційних технологій для інвалідів, як він тоді називався, я стикнулася вже в 2006 році. Просто в інтернеті випадково знайшла форум дистанційної школи, яку вів Євген. Написала йому, він пригадав мене – маленьку дівчинку. Саме завдяки Жені я тоді освоїла навчальні матеріали з написання перших веб-сторінок. Тієї ж осені Євгена не стало…

Але друзі продовжили його справу: працював форум, скайп-чат. І 19 грудня 2009 року мене запросили на тренінг, де я познайомилася з Юлею (Президенткою Фонду – Прим.), Вадимом (співзасновник Фонду – Прим.) та іншими членами команди. Саме в той час Юля очолила фонд, з’явилися нові проєкти, а ті задуми, котрі започатковував ще Євген, отримали нове життя.

Зокрема, продовжила своє функціонування веб-студія, де люди з інвалідністю могли займатися розробкою сайтів. І я почала працювати у цьому проєкті: наповнювала сайт АІКу публікаціями. Паралельно вчилася на різноманітних курсах за IT напрямками. Пройшла курси англійської мови English for people with disability, організатором яких був фонд АІК. Згодом, здобувши певних знань і навичок, я стала вже адміністратором сайту фонду.

З партнерами фонду на конференції з інтернет-технологій
З партнерами фонду на конференції з інтернет-технологій

 

Наразі я вже самостійно займаюся розробкою сайтів. Восени минулого року разом із дівчатами працювала над повним оновленням aik.ua. Продовжую підтримку сайтів, публікую новини та слідкую за аналітикою в пошукових системах.

Команда аіківців під час відпочинку
Команда аіківців під час відпочинку

Мені подобається наш дружній формат комунікації в команді. Минуло вже понад 10 років з того часу, як я стала аіківцем. За цей час ми настільки стали розуміти одне одного, що вже не виникає жодних питань чи непорозумінь.

До війни ми часто зустрічалися, ходили разом у кіно, проводили різні офлайн-заходи, в тому числі й з друзями фонду. Навіть пам’ятаю, як плавали на каяках

Важливо, що ми усі рівні, й не має значення, маємо ми інвалідність чи ні, вроджена вона чи набута. Як на мене, це неабияка цінність. Перш за все, НАШІ ДІЇ І НАШЕ СТАВЛЕННЯ ТРАНСЛЮЮТЬ ПРИНЦИПИ ІНКЛЮЗІЇ

АІК - це частинка мого серця. Це тепло, турбота, щедрість, прийняття і взаємодія відкритих сердець.

Я знаю, що АІК матиме ще багато крутих ідей, проєктів, мега успішних кейсів. З радістю буду долучатися, включатися у роботу.

We must be included!

 

Світлана Наумова