Відгуки учасників форуму INNOTECH

Отже, здійснилося – 11-12 березня в НСК «Олімпійський» пройшов другий український форум інноваційних технологій InnoTech Ukraine, який включив в себе конференції з розвитку IT-напрямку в Україні. В рамках конференцій спікерами були висвітлені питання перспективи розробок програмного забезпечення, IT-проекти і діючі моделі IT-технологій в бізнесі.

Завдяки допомозі Благодійного фонду «АІК» і Фонду Східна Європа, нам, як учасникам проекту «Кожен має право на працю» була надана безкоштовна можливість стати частиною цього незабутнього заходу.

Однією з ключових обговорюваних тем стала інновації в галузі медицини. В даному контексті на розгляд були винесені аспекти і перспективи розвитку електронної охорони здоров’я, персональної медицини, були презентовані 100% українські новітні розробки, в тому числі: cardiomo – моніторинг здоров’я; гідрогелеві пов’язки для лікування опіків і відкритих ран; сітчасті ендопротези для хірургії.

Не обійшли стороною на форумі і актуальне питання поліпшення якості життя людей з обмеженими можливостями. Особливо вразили розробки киянина Антона Головаченко, студента Національного Авіаційного Університету, який створив найдешевший в світі екзоскелет.

На створення екзоскелета розробника спонукало бажання допомогти своїй бабусі, у якої в силу віку, відмовила рука.

Як свідчить суха статистика – в нашому суспільстві близько мільярда людей мають проблеми з опорно-руховим апаратом або інвалідність, а даний проект зможе не тільки вирішити безліч проблем цих людей, але і соціалізувати їх в суспільстві.

Також дуже цікавим і актуальним рішенням для людей з проблемами опорно-рухової системи послужить програмне забезпечення EPAM, так званий «Розумний Дім». Даний проект передбачає можливість дистанційного керування освітленням, контролем температури і вологості повітря в приміщенні, дистанційним керуванням відкриття-закриття дверей, контроль за будинком за допомогою відеокамер. Всі дані маніпуляції проводяться за допомогою кнопкової панелі, а за допомогою інтернету Ви маєте можливість дистанційно дізнатися – чи все в порядку.

Найцікавішим моментом конференції був спіч представників IT-кластерів Одеси, Києва, Харкова – спільнот провідних українських компаній у сфері інформаційних технологій, які спільно з міською владою та університетами розвивають IT в своєму місті.

Окремо хотілося б розповісти про Demo-zone конференції, на якій в цьому році були широко представлені до уваги відвідувачів новітні інноваційні розробки вітчизняних умільців. Основними експонатами презентаційної майданчики в цьому році були новітні smart-технології, роботи, 3D-принтери і безпілотні літальні апарати.

Демонстраційна зона вразила і якщо говорити чесно, було несподівано приємно бачити такий серйозний і потужний потенціал ідей і рішень.

До речі, ті ж безпілотники, або як їх ще називають – дрони, могли протестувати всі бажаючі на майданчику перед «Олімпійським». Чим багато хто із задоволенням і займалися.

Приємно здивував той факт, що організаторами заходу були передбачені майстер-класи для дітей, які прагли познайомитися з цифровим світом. Досвідчені інструктори-викладачі проводили лікнеп про трьома напрямками: 3D-друк, робототехніка, ну і звичайно ж пілотування дронів. Діти майстер-класи оцінили належним чином

Коментуючи дану подію, варто відзначити,  IT-форум що відбувся – дуже масштабний і знаковий захід, завдяки якому можливий обмін досвідом, пошук потенційних партнерів і інвесторів, а завдяки досвідченим і цікавим спікерам, що торкнулися актуальних IT-тем, в цілому було дуже цікаво.

Хочемо висловити свою щиру подяку Благодійному фонду «АІК» і особливо його президенту Юлії Ресенчук, а також Фонду Східна Європа за надану унікальну можливість відвідати форум та долучитися до світу високих технологій.

Алла і Максим Мурізіді