Українка на візку представила свою країну на Міжнародному змаганні зі стрибків з парашутом серед людей з інвалідністю

У рамках Міжнародного танцювально-парашутного фестивалю для людей з інвалідністю пройшли змагання зі стрибків з парашутом, які відбулись 13-17 вересня в Мінську (Білорусь).

В змаганнях взяли участь представники з 7 країн: Білорусії, Росії, Франції, України, Азербайджану, Монако і Македонії.

 

 

Україну на змагання представила спортсменка, майстер спорту з плавання та учасниця проекту «Ігри героїв» Софія Грубова, яка здійснила свій перший в житті стрибок з висоти 3400 м. та зайняла 21 місце на змаганнях.

«Я давно мріяла стрибнути з парашутом, але не було ані можливості, ані навіть приводу. Відчуття вільного затяжного стрибка описати неможливо, потрібно тільки пробувати самому. Я відчула свободу, саме ту, коли ти ніби бачиш весь світ і він увесь належить тобі.» – Софія Грубова.

Даний фестиваль вже вдруге проходив у Мінську. Його цілями є:

  • розвиток активної реабілітації для людей з обмеженими фізичними можливостями за допомогою спорту;
  • пропаганда спорту як важливого засобу реабілітації та зміцнення здоров’я людей з інвалідністю та залучення до здорового способу життя;
  • залучення людей на візках до занять фізичною культурою і спортом;
  • зміцнення дружніх відносин між здоровими людьми та людьми з обмеженими можливостями з різних країн і континентів.

Організаторами фестивалю виступили Міністерство спорту і туризму Республіки Білорусь, РГОО «Президентський спортивний клуб», РГОО «ДОСААФ», ГО «Білоруський фонд допомоги спортсменам-інвалідам», Мінський аероклуб ДОСААФ (аеродром «Борова) і ГО« Білоруська федерація танців і художньої гімнастики на інвалідних колясках ».

Організатором участі української спортсменки виступив Благодійний фонд «АІК» – www.aik.ua.