Презентація художньої виставки «Натхнення, народжене у тиші»

12 грудня 2017 р. о 17:30 у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного, місто Київ, відбудеться презентація художньої виставки «Натхнення, народжене у тиші».

Про виставку: Вернісаж приурочений до 20-річчя Київської спілки нечуючих художників «Натхнення». Свої роботи представлять десять митців із порушеннями слуху. Крім полотен, художники покажуть оригінальні м’які іграшки та вироби декоративного мистецтва.

Організаторами виставки виступили співробітники бібліотеки. «Давно знаємо і стежимо за творчістю спілчан», — каже директор ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Галина Войцехівська. — Зокрема, тісна співпраця склалася із художником та архітектором Олексієм Нашивочніковим та художницею Галиною Інгулою. Роботи нечуючих митців справді вражають та викликають захоплення». 

«Якось людина із нормальним слухом сказала мені, що той, хто не чує музику, ніколи не зможе написати гарну картину. Ось уже 20 років наша спільнота спростовує цю думку. Ми, нечуючі митці, чуємо музику у своїх душах. Не слуховими нервами, не голосовими зв’язками, а іншими клітинками свого тіла творимо музику. Інтерпретуємо її у своїх полотнах. Ця виставка дає можливість усім «почути» нашу музику», — зазначає Олексій Нашивочніков, голова спілки «Натхнення».

Про спілку: Спілку створили 1997 року за ініціативи глухих митців та чуючих кураторів-консультантів: члена Національної спілки художників Олександра Туранського та художника-аматора Анатолія Лаврика. А організаційно підтримала створення «Натхнення» Київська організація Українського товариства глухих (УТОГ). Спільнота об’єднала художників Києва та Київської області. За час існування «Натхнення» відбулося чимало колективних та персональних виставок спілчан. Художники брали участь у різних мистецьких подіях. Зокрема, у міжнародних та всеукраїнських виставках нечуючих художників у Римі, Мілані, Палермо, Трані, на Мальті, у Парижі, Мюнхені, Празі, Санкт-Петербурзі, Києві, Львові, Одесі та Полтаві. Відвідували міжнародні пленери в Мінську та Смоленську.

Виставка триватиме з 12 грудня 2017 до 12 січня 2018.

 

Вхід вільний.

Довідки за тел.:456-01-72 (Світлана Кирій, Людмила Рабчевська ) 
Координатори заходу: Костянтин Нечипоренко, (066) 142-21-73, knechyporenko@gmail.com; Олексій Нашивочніков, 063 496-99-49, olnash@meta.ua, (будь ласка, Viber чи WhatsApp).

 

Джерело

www.facebook.com